fbpx

Refleksologia Twarzy

REFLEKSOLOGIA TWARZY to jedyny zabieg wykonywany na twarzy, który oprócz efektów pielęgnacyjno-estetycznych ma znaczenie zdrowotne. Jego efekty przekładają się nie tylko na stan twarzy ale i całego organizmu.

Terapia ta wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej, czyli homeostazy. Sprawia, że ciało samo uruchamia procesy regulacji i regeneracji, co sprzyja zdrowiu. Pobudza mechanizmy detoksykacji i oczyszczania organizmu, pobudza przemiany metaboliczne. Polepsza cyrkulację krwi i limfy, a tym samym odżywienie i lepszą detoksykację tkanek.

Masaż refleksologiczny twarzy jest przyjemny, uwalnia od napięć i negatywnych emocji oraz głęboko relaksuje. Sprawia, że skóra na twarzy staje się bardziej elastyczna, sprężysta i rozjaśniona, a zmarszczki są wygładzone i spłycone. Poprzez poprawę lokalnego krążenia krwi i limfy zmniejsza się tendencja do opuchlizny na twarzy i tzw. worków pod oczami.

Należy pamiętać, że stan naszych narządów to też stan naszej twarzy, to jej wygląd! Pojawienie się m.in. zmarszczek i ich charakter zależy od kondycji naszego organizmu, od kondycji jego funkcji. Np. przedwczesne zmarszczki poprzeczne na czole będą świadczyć o niedostatecznym nawadnianiu organizmu i słabej kondycji jelita grubego.

Refleksologia to masaż leczniczy, wywołując szereg łańcuchowych reakcji biochemicznych w naszym organizmie. Ogólne poczucie rozbicia i zmęczenia to typowe objawy po terapii twarzy. Zabiegi trwają około 45 minut. W tym czasie uzyskujemy najlepszą stymulację ośrodków mózgowych. Terapia refleksologiczna twarzy odbywa się w sesjach od 12 do 15 zabiegów, w odstępach jednotygodniowych, wskazana jest dwa razy do roku.


Wskazania:
– dysfunkcje nerwu twarzowego (np. zapalenie, paraliż, neuralgia) i ich konsekwencje
– odnowa biologiczna twarzy

 Przeciwwskazaniami nie są:
– ciąża (w każdym trymestrze)
– nowotwory poza okolicami głowy
– prowadzona chemioterapia
– zaburzenia psychiczne
– trądzik różowaty

Cena: 180 zł Czas: 50 min