fbpx

Caligraphy Health System

CALIGRAPHY HEALTH SYSTEM – jest praktyką stworzoną przez chińskiego mistrza Shaolin, a zarazem mojego nauczyciela – Master Zhen Hua Yang. Caligraphy Health System ma korzenie w taoizmie – tradycyjnym chińskim systemie, który zawiera zestaw praktyk do długiego, harmonijnego i zdrowego życia, opartych na Qi Gong, Tai Chi oraz elementach Yogi. Qi Gong – daje zrozumienie wewnętrznej energii i jej obiegu. Tai Chi – płynne, powolne i bezwysiłkowe ruchy, elementy yogi, które nadają ruchom kształt. Caligraphy (kaligrafia) – to zaś przepływ, płynność.

W praktyce Caligraphy Health najważniejsze jest połączenie pomiędzy wnętrzem, a zewnętrznym ciałem, tzn. harmonia pomiędzy ciałem, a umysłem. Można powiedzieć, że jest to medytacja w ruchu, podczas której uczymy nasze komórki “bycia szczęśliwymi”. A “szczęśliwe komórki” doprowadzają do zmiany DNA na ich poziomie, bo przecież wymiana komórkowa w naszym organizmie jest ciągła. Taki stan harmonii osiągamy poprzez koncentrowanie się na poczuciu przepływu oddechu w ciele, wykonywanie płynnych ruchów oraz kierowanie uwagi do naszego wnętrza.

Według twórcy systemu Zhen Hua Yang, na nasze zdrowie składają się cztery
powiązane ze sobą elementy:
– 20% prawidłowe odżywianie,
– 20% aktywność fizyczna,
– 20% nastawienie do tego co nas w życiu spotyka – jak radzimy sobie ze
stresem, emocjami i myślami
– 40% serwisowanie narządów wewnętrznych

Play Video

Praktyka Caligraphy Health

Praktyka Caligraphy Health pomaga zharmonizować wszystkie cztery elementy poprzez trzy kroki:

1. Zwiększa się dostarczanie tlenu do organizmu, gdy czerwone krwinki zaczynają się oddzielać od siebie, rozkładając skupione struktury. Dzięki temu każda krwinka zaczyna transportować więcej tlenu. Daje to energetyzujący i odmładzający efekt każdej komórce w organizmie. Jest to również kluczowy czynnik w procesie detoksykacji organizmu.

2. Miękkie tkanki ciała – mięśnie, ścięgna i więzadła – zaczynają się rozluźniać. Powoduje to pełniejsze otwarcie stawów i usunięcie blokad przepływu energii Qi w ciele.

3. Wraz z praktyką ciało i umysł się integrują, stres i negatywne nastawienie ustępują, rozwija się stan zwiększonego naturalnego szczęścia. To praktyka polegająca na głębokim uspokojeniu, w wyniku której odczuwamy swoje ciało jako uziemione i bardziej lekkie.

Caligraphy Health wpływa na ogólny dobrostan naszego organizmu i pomaga:

  • uwolnić się od skutków stresu
  • żyć dłużej i szczęśliwiej
  • zwiększyć energię życiową
  • uwolnić się od napięć i blokad w ciele
  • dotlenić i oczyścić organy oraz komórki
  • wyregulować oddech
  • usprawnić cyrkulację krwi
  • zoptymalizować pracę układu hormonalnego, trawiennego i wydalniczego
  • wyciszyć natrętne myśli
  • poczuć ogólne wyciszenie i zrelaksowanie

Dla kogo?

Dla wszystkich bez względu na wiek i płeć, stan zdrowia, którzy chcą odkryć swoje unikalne piękno i wyruszyć w podróż w głąb siebie, a poprzez medytację w ruchu namierzyć i rozpuścić blokady w ciele, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne. Co jednak ważniejsze, Calligraphy Health pozwala uwolnić umysł i ciało od napięcia, stresu, skumulowanych emocji oraz wielu przewlekłych stanów chorobowych.

Jeżeli chcesz wyruszyć ze mną w tę fascynującą podróż i nauczyć się praktyki, którą będziesz mógł/a stosować w dowolnym miejscu i czasie, a przy tym medytować w ruchu, „serwisować” narządy wewnętrzne, mieć dotlenione komórki, panować nad emocjami i odczuwać radość – to serdecznie zapraszam!!!

Zajęcia grupowe 1 godzina – 55 zł 

Zajęcia indywidualne 1 godzina – 180 zł