fbpx

Oczyszczanie manualne

OCZYSZCZANIE MANUALNE – to zabieg przeprowadzany w celu usunięcia złogów łoju i zrogowaciałego naskórka, które w postaci zaskórników zatykają ujścia gruczołów łojowych. Wskazaniem do zabiegu są krostki i grudki. Oczyszczanie manualne polecam osobom ze skórą trądzikową, łojotokową, tłustą i mocno zanieczyszczoną bez względu na wiek.

Przeciwwskazania:
– opryszczka
– duża ilość stanów zapalnych
– zakażenie wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne
– tendencja do powstawania blizn
– trądzik różowaty
– liczne znamiona-alergie na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik
– kobiety w ciąży i karmiące (złuszczanie chemiczne i peeling kawitacyjny)

Ponieważ dokładne oczyszczenie skóry jest podstawą w dalszego oczyszczania manualnego (oczywiście nie tylko!), w zależności od potrzeb skóry stosuję odpowiednie oczyszczanie z zastosowaniem urządzeń:

– Mikrodermobazja diamentowa – polega na mechanicznym, kontrolowanym złuszczaniu najbardziej powierzchownych warstw skóry. Urządzenie oczyszcza naskórek z zanieczyszczeń, martwych komórek i zaskórników dzięki specjalnym końcówką wyposażonym w pierścień ścierający.

– Peeling kawitacyjny – znacznie poprawia wygląd skóry oddziałując na jej powierzchnię – złuszczając wyłącznie wewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, takie jak nadmiar łoju, resztki kosmetyków, a także bakterie i grzyby. Pomaga on także w odblokowaniu ujść gruczołów łojowych.

– Mikropeeling nanocrystal pen – to innowacyjne rozwiązanie dla mikrozłuszczania warstwy rogowej naskórka przy zastosowaniu specjalnej nanodyskowej technologii i odpowiedniego ruchu głowicy do mikrozłuszczania i poprawy mikrokrążenia skóry. Zabieg delikatnie złuszcza naskórek, poprawia mikrocyrkulację, wygładza skórę i poprawia koloryt. Polecam dla skór delikatnych, wrażliwych.

– Oczyszczanie wodorowe – polega na wtłaczaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru pod ciśnieniem a kiedy cząsteczki trafiają w głąb skóry rozpoczyna się intensywny proces oczyszczania i rewitalizacji. Dzięki mikroskopijnym rozmiarom pierwiastka wodoru i małej masie, może zostać wprowadzony do głębokich warstw skóry. Po dotarciu w głębsze warstwy eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. po zastosowaniu oczyszczania wodorowego skóra jest nie tylko oczyszczona ale również dotleniona i nawilżona.

Jeżeli jest taka potrzeba, to po oczyszczaniu stosuję peelingi chemiczne (kwasy). Bardzo dobre rezultaty – szczególnie przy trądziku – daje połączenie oczyszczania manualnego z terapią estGen.

Oczyszczanie manualne powinno być powtarzane regularnie co kilka tygodni. osobom ze skórą trądzikową zaleca się cykl comiesięczny.

Cena: 280 zł Czas: 150 min

Cena: 350 zł (OCZYSZCZANIE MANUALNE + PEELING CHEMICZNY)